حرفهای پس از تدفین.

نه پاییز است و نه صدای قارقار کلاغی به گوش می رسد !هوا گرم است و زنان و مردانی که  برای مشایعت آمده بودند آخرین قدم را بر می دارند تا از قطعه ای که منیژه را در آن به خاک سپرده اند  دور شوند. با شتابی آشکار خود را به اتوموبیل هایشان میرسانند   _ "همین چند روز پیش بود که اینجا بودیم برای تدفین بهزاد!"

این را زنی میگوید که خودش از بهزاد و منیژه بیشتر عمر کرده است چنان با اعتماد به نفس از مرگ دیگران می گوید که گویی سند عمر ابد خود را از جناب ملک الموت همین امروز دریافت کرده است !

  اولین پسرش را با دنیایی از عشق و امید به آن سوی کره زمین فرستاد برای یافتن زندگی بهتر . پسر  همان جا ماند زندگی کرد . دارای فرزندانی شد اما هرگز پشت سرش را نگاه نکرد حتی چند سال پیش که پدرش عمرش را به پایان رساند هم پیدایش نشد.  

   در یکی از قشنگ ترین روز های بهار امسال خبر رسید سکته مجال نفس کشیدن را بر او بسته است!  و آن روز همان روزی بود که اعضای خانواده و بستگان از تدفین  بهزاد برادر میانی   برگشته بودند .

   نه پاییز است و نه کلاغی در جایی دور  قار قار میکند .تنها مرغکی زرد و کوچک در کنج قفسی آویخته به دیوار تنهایی   چهچه ی بی مجالی میزند او هنوز نبودن بهزاد را باور نکرده است .....

/ 10 نظر / 73 بازدید
عمه

سلام.امیدوارم سالیان نتنادی درکنارعزیزانت خوش وسربلندباشی. اونطرف آب شده بلای جان

عمه

متمادی صحیح است.

زهرا

سلام .. خوبید؟؟؟ چقدر غم انگیز بود... امیدوارم سالیان طولانی زنده باشید و سایه تون بالا سر عزیزانتون باشه... نمیدونم چرا جدیدا وقتی به مرگ فکر میکنم یا بهم میگن کسی فوت شده و یا مطلبی در این باره میخونم حالت تهوع میگیرم... [نگران][نگران][نگران] نه اینکه بترسم نمیدونم یه حس عجیبی بهم دست میده...

عمه

سلام...طاعات شما قبول.التماس دعا

سيد

سلام ناگهان بانگي برامد خواجه مرد. چه باورمان بشود و چه باورمان نشود بايد رفت . به همين راحتي [گل]

faezeh

سلام پدرجان ببخشید یه مدت بود نبودم طاعات وعبادات تونم قبول باشه ایشالله از این به بعد میام هستم درخدمت تون

آخ یک نظر را چند بار گذاشته ام!! می نوشت نرفته در صورتی که ارسال شده بوده!! اه اه شرمنده

عمه

سلام.طاعات قبول التماس دعا.ممنون ازبزرگواری شما

نوشین

چه ساده و زیبا نوشتی بابا... وسط روز موقع استراحت سرکار اینارو میخونم و خستگیم درمیره :) :* [گل][گل][گل]

سيد

سلام روزتون بخير. طاعات شما قبول [گل]