از محبت خارها گل می‌دهند

    هوای خشک و بسیار گرم این موقع سال نه فقط گنجشک و کبوتر را به له له زدن واداشته که درختان انجیر و نارنج و انار  را هم به درد بی درمان آفتاب سوختگی دچار کرده میوه‌های مخروطی شکل انجیر نارسیده خشک وآفتاب سوخته برزمین می افتند انار های کال با پوست قهوه‌ای سوخته، دهان وا العطش گشوده‌اند. ریشه‌ها از آبرسانی به آوندها  وامی‌مانند تبخیرِ رطوبتِ برگها بیشتر از آبی است که از آوندها به دست می‌آورند. برگهای سبز و براق نارنج زردبیمارگونه در هم پیچیده‌اند.

    روی دیواره‌ی جانپناه ایوان خانه اما شکل دیگری از زندگی نباتی جاری است: گیاهان زمخت خارخاروی خشن در اندکی شن و ماسه ریشه‌ی‌ مختصری دوانده‌اند هریک به گونه‌ای در گرمای سوزان درست در ظل آفتاب پابرجا و استوار  «هل من مبارز » می‌طلبند!

   نگاهشان که میکنی جز خار و خشونت نمی‌بینی بارها باخودم می‌گفتم  نگهداری از این گیاهان مانند نگهداری از کلاغ در قفس است !

   اما او بدون اینکه خود را پاسخگو بداند همچنان به آبیاری و مراقبت از آنها می پرداخت . تا اینکه  ناگهان با صحنه ای مواجه شدم  که حیفم آمد شما را از آن بی خبر بگذارم .       ازمیان آن حجم تیغ و خار  در گرمای سوزان ظهر تابستان با رنگهایی چندان  لطیف و چشم نواز به زیبایی هر چه تمامتر غنچه‌ای به دلبری شکفته است. اگر این توضیحات نبود عکس به اشتباه بیننده را به اوایل اردیبهشت حوالت می داد

بهار وقتی است که تو می شکوفی یا آن هنگام  که یاسهای زرد و ارغوانها؟      شکفتن بهار است هر وقت که باشد با آرزوی شکفتن گل لبخند بر لبهایتان شما را به تماشای این تصاویر دعوت می کنم:

 

 

 

/ 21 نظر / 87 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عمه

سلام.شب بخیر.حال شماخوبه؟خان داداش بی معرفت نیستم وبلاگم برام بازنمیشه .نمیدونم چکارکنم.

تارا صفری

سلام خوبین؟ نیستین ایشالله ک مشکلی پیش نیومده باشه و سلامت باشین

تیام

سلام اقای اقاجری خبری ازتون نیست

شعله

نظر من کو پس؟![نگران]

سيد

سلام روزتان بخير و سرشاز از مهر و مهرباني

زهرا

سلام بر معلم مهربون... حالتون خوبه؟؟؟ پس کجایین خبری ازتون نیست؟؟ دلمون براتون تنگ شده..[پلک][پلک]

تیام

چه جالب...ماهم درحال جمع وجور کردن جهت اسباب کشی هستیم[گل]